info@vytvorimsi.cz +420 603 707 020
Váš košík
je prázdný
Zobrazit kategorie

Jak na jarní věnce

Jarní věnce a kruhové ozdoby jsou jedny z nejkrásnějších interiérových dekorací. Po zimě nám příroda konečně dovolí obklopit se vším zeleným, co nabízí, a při tvoření je vždy hezké využít přírodních materiálů. V těchto dnech můžete najít proutí, vrbu nebo pomalu rozkvétající ovocné stromy. Rozkvetlé větve jsou na jarních dekoracích nepřekonatelné. Nebojte se využít ani drobné kvítí, které v přírodě najdete - sněženky, modřence nebo okrasné trávy. Takový věneček vám sice až do léta nevydrží, ale pokud potřebujete krásnou ozdobu na jeden dva dny, něžné kvítí je jasná volba. 

Dobrou službu udělají i kupované, řezané květiny. V obchodech se to už zelení tulipány, které jsou svými rozmanitými barvami a tvary květů ve vazbách velmi efektní. Stonky tulipánů jen lehce zkraťte a včetně listů připevněte ke kruhu. Můžete je doplnit i dalšími zelenými lístky, třeba drobné bylinky jako pažitka nebo petržel vás mohou příjemně překvapit.  

Věnce z čerstvě řezaných nebo kvetoucích rostlin jsou nádherné, bohužel vám nevydrží déle než pár dnů. I když jej budete pravidelně rosit, za pár dní bude věnec uschlý a opadaný. Můžete si každý týden na kruh uvázat něco jiného, nebo zvolit trvanlivější podobu. 

My jsme si pro letošní Velikonoce vyrobili jednoduchý věnec z březových větviček a dřevěných výřezů dekorovaných ubrouskovou metodou decoupage. Věnec nám vydrží celé svátky a až velikonoční zajíci nadobro odskáčí, vyměníme výřezy vajíček za nějaké jiné. 


Pokud jsme vás na kruhové dekorace dostatečně nalákali, ale potřebujete ještě nasát tu správnou inspiraci, mrkněte k nám na Pinterest. Spoustu nápadů na dekorování kruhů a tvoření věnců jsme vám připnuli na jednu z našich nástěnek. 
Kruhy nabízíme ve dvou základních barvách - černé a bílé a ve čtyřech velikostech, vybrat si můžete z průměru 12 - 30 centimetrů. 

Přejeme vám, ať vám to jde od ruky a nezapomeňte se nám pochlubit na našich sociálních sítích, zajímá nás to!