info@vytvorimsi.cz +420 603 707 020
Váš košík
je prázdný
Zobrazit kategorie

Podzimní inspirace

Těžko budeme hledat inspirativnější období než je právě podzim. Svět kolem nás hraje všemi barvami a stačí pár minut na zahradě nebo v přírodě a máme v hlavě tolik nápadů na další tvoření, že to do konce podzimu dost možná ani nestihneme. 

Barvami podzimu jsou teplé odstíny červené a hnědé, oranžová, zlatá a tlumené odstíny zelené. Žádná z barev se mezi sebou netluče, všechny jdou ladit mezi sebou, takže chystáte-li se tvořit s barvami, nemusíte moc přemýšlet o barevných kombinacích. Ať sáhnete po jakékoliv z výše zmíněných, neuděláte chybu. 


Stejně jako si bereme inspiraci z naturálních barev, nechme se inspirovat i tím ostatním, co nám příroda nabízí. Stačí krátká zdravotní procházka a donesete si domů tolik "materiálu", že nebude vědět, co tvořit dříve. Nebojte se při svých kreativních chvílích využít krásně vybarvené listy, šišky, přirozeně opracované větve nebo dýně, patizony a okrasné cukety ze zahrádky. Úlovky z přírody můžete efektně využít v oblíbených kreativních technikách jako ubrouskování, práce s textilem nebo při tvoření dekorativních kruhových závěsů. 

Naše nejosvědčenější tipy: 
 
1) Dýňové decoupage: Ubrouskovou techniku decoupage jistě znáte. Pro dýňové decoupage můžete samozřejmě použít ubrousky s dýňovou tematikou (třeba tento, tento nebo tento), ale mnohem lepší je celé tvoření posunout o stupínek výše a poubrouskovat dýni samotnou. Dýně snese i extravagantnější motivy, nemusíte se bát popustit uzdu své fantazie. Při dekorování postupujeme stejně jako vždy, dáváme jen pozor na případné drobné nerovnosti povrchu dýně, ať si ubrousek neroztrhneme. Ubrousky můžete kombinovat také s akrylovými barvami, dýním budou slušet i třpytky. Jak říkáme - podzim a dýně snesou i velký karneval barev. Dýňovému decoupage jsme se věnovali už v jenom z našich starších článků, pokud se vám tento nápad zalíbil, pokračujte na tento článek

2) Věrný obtisk listů 
Pokud se vám poštěstilo a našli jste listy s krásně vybarvenou texturou, nechte je žít dlouhým životem a udělejte si jejich obtisk do samotvrdnoucí hmoty. Tohle tvoření je superjednoduché a superefektní, navíc jej zvládnou i děti, takže doporučujeme na sobotní rodinné tvoření. Do rozválené samotvrdnoucí hmoty jen obtiskněte list, vykrojte podle tvaru a nechejte do druhého dne vytvrdnout. Nakonec můžete dekorovat barvami nebo lakem. Krásné vzory zaručí samozřejmě i obtisky kapradin a dalších přírodnin, jejichž tvar a texturu budete chtít zachovat. 

3) Barevné kruhové dekorace 
Ještě než přijdou na řadu adventní a zimní věnce, ozdobte si dveře nebo interiéry kruhy ve znamení barev podzimu. Zúročíte vše, co jste našli na procházce do sadu nebo do lesa, velmi oblíbené je udělat i vazbu z vřesů a suchých drobných plodin jako jsou jeřabiny nebo kaštany. Příroda vám pomůže sladit barvy, nechte se jí vést a váš dům bude zářit záplavou barev a vonět podzimem. 

Pro více podzimní inspirace se můžete podívat na naši nástěnku na Pinterestu, kam jsme (si) uložili všechno, co bychom chtěli letos stihnout. Už teď ale víme, že to spíše vyjde tak na další dva tři podzimy. Přejeme vám krásný podzim a ať už budete tvořit cokoliv, nezapomeňte se nám přijít pochlubit na sociálních sítích. Zajímá nás to!