info@vytvorimsi.cz +420 603 707 020
Váš košík
je prázdný
Zobrazit kategorie

Tvoření ve znamení lásky

 Ať už se chystáte dekorovat svůj domov speciálně kvůli nadcházejícímu svátku svatého Valentýna, nebo prostě jen fandíte lásce a rádi si ji oslavíte i v kterýkoliv jiný den, věříme, že vás náš tip na srdíčkové tvoření zaujme. 

Už od Vánoc se vezeme na vlně minimalismu a proto jsme i pro valentýnské tvoření zvolili jednoduché, ale o to atraktivnější dekorace. Těšili jsme se, až pořádně využijeme naše minerální modelovací hmoty DAS a teď přišla konečně jejich chvíle. 
K celému tvoření jsme potřebovali všehovšudy pár věcí: 
- modelovací hmotu, 
- akrylové barvy a lak
- štětec
- vykrajovátka, které jsme ještě nadobro neuklidli po vánočním pečení. 

Pokud máte vše připraveno, můžeme se do toho pustit. Bez jakýchkoliv problémů zvládnou tohle tvoření i malé děti nebo tvořiči-začátečníci. 

1) Hmotu si rozpracujeme v ruce, aby struktura povolila a následně rozválíme na zhruba centimetrovou vrstvu. 
2) Pokud je vrstva jednolitá, nikde se netrhá nebo nemá nežádoucí nerovnosti, vezmeme vykrajovátko ve tvaru srdíčka a vykrajujeme. S hmotou se dobře pracuje, nijak zvlášť se netrhá ani nelepí. 
3) Až máme vykrojeno tolik srdíček, kolik potřebujeme (ale platí staré známé pravidlo, že lásky není nikdy dost), začíná ta nejzábavnější část. 
4) Do srdíček postupně obtiskujeme zajímavé materiály a drobné předměty. Dodáte tak hmotě jedinečnou strukturu a každé srdce bude originál. My jsme použili háčkovanou ozdobu, malou mušli a knoflík po babičce. 
Pokud plánujete srdce použít jako závěs, udělejte do srdce ještě malou dírku, kterou následně využijete k zavěšení. 
5) Takto nachystané ozdoby teď necháme odpočívat jen tak při pokojové teplotě. Doporučená doba schnutí je 24 hodin. Kouzlo samotvrdnoucí hmoty spočívá právě v tom, že vás při tvrdnutí vůbec nepotřebuje. Není nutné ji zapékat v troubě nebo peci. Prostě ji nechte dýchat a až se zítra vrátíte, bude připravená na další tvoření. 

6) Máte-li ozdoby zatvrdlé, můžeme se pustit do finálních úprav. Pokud se vám srdíčka líbí takhle a nic dalšího s nimi dělat nechcete, máte dotvořeno a už můžete jenom přemýšlet, kam s hotovými srdíčky. My ostatní ještě můžeme srdíčka dobarvit akrylovými barvami a nakonec přetřít lakem

Co s hotovými srdíčky: 
Pomocí obyčejné špejle z nich uděláte krásné zápichy, s provázkem je můžete uvázat jako závěsné dekorace. A koneckonců, krásné budou jen tak jako dekorace na stolečku nebo jako ozdoba dárku. 

Přejeme vám, ať vám to jde od ruky a ať máte lásky pořád dost. A nezapomeňte se nám pochlubit na našich sociálních sítích, zajímá nás to!