info@vytvorimsi.cz +420 603 707 020
Váš košík
je prázdný
Zobrazit kategorie

Dekorování porcelánu pro začátečníky

Rádi byste si vyzkoušeli dekorování porcelánu a keramiky, ale bojíte se, že už je to vyšší tvořící dívčí? 
Připravili jsme pro vás jednoduchý návod, se kterým to zvládnou i naprostí začátečníci. Nebo děti. 

To nejdůležitější, co k dnešnímu tvoření budete potřebovat, jsou naše tužky na porcelán a keramiku. Pracuje se s nimi jako s obyčejnými fixamy, proto snadno namalujete jak kontury, tak doladíte detaily. Nepotřebují tolik zručnosti jako klasické tekuté barvy, proto práci s nimi zvládnou úplně všichni. Pokud je pro vás ale dekorování porcelánu velká neznámá, máme návod, jak si celý proces usnadnit a navíc vytvořit originální jídelní servis nebo osobní dárky. 

Další, co budete potřebovat, jsou talíře. Výborně poslouží třeba starší, nepoužívaný servis, který má už to nejlepší za sebou, případně pro něj nenajdete tak často uplatnění. Pokud si před samotným tvořením děláte raději pomůcky a malbu byste si rádi načrtli nanečisto, vezměte do ruky obyčejnou měkkou tužku a jdeme na to. 


Není nic jednoduššího, než na starší jídelní talířky namalovat obličeje. A klidně se můžete inspirovat členy svých rodin a talířky jim darovat jako originální dárek. 
1) Průměr vnitřní strany talířku vám poslouží jako základ pro hlavu. Stačí jej jenom obkroužit. 
2) Pokud si nevěříte a rádi byste si pomohli, načrtněte si vše měkkou tužkou. Tužka na porcelán dobře kreslí a navíc se dá kdykoliv smazat. Pod vrstvou barvy pak není vůbec vidět. 
3) Jednotlivé obličeje namalujete dle své fantazie. Nemusíte se bát ani originálnějších kreací, při tvoření je dovoleno vše! 
4) Pokud se v průběhu tvoření něco pokazí, tužku na porcelán snadno opravíte. 
5) Nakonec svůj výtvor zafixujete vypálením v troubě na 160° po dobu 90 minut. 

Takto dekorované nádobí zvládne i mytí v myčce, nemusíte se bát, že by bylo přílišně choulostivé. Pro stolování by vašeho výtvoru byla ale škoda, lépe poslouží jako originální dekorace.