info@vytvorimsi.cz +420 603 707 020
Váš košík
je prázdný
Zobrazit kategorie

Dekorování textilu

S dekorováním textilu to vůbec nemusí být taková nuda, jak si někdy představujeme. Popíšeme vám 3 nejčastější způsoby, jak si snadno a krásně ozdobit jakýkoliv textil od triček až k potahům na polštářky, které už mají to nejlepší za sebou. 
Pokud doma zrovna nemáte nic, co byste bohu kreativity chtěli obětovat, nevadí. My pro vás máme nachystaný kompletní sortiment bavlněných triček i nákupních tašek.

1. způsob – Malování štětcem 
Snadno prostě uchopíme štětce a malujeme na suchou, čistou látku. Limity máme jenom ve vlastní hlavě, pokud na vás zrovna sedí vaše můza, můžete tímto jednoduchým způsobem namalovat úplně cokoliv. Naše barvy Textil Art vám budou ze všech sil pomáhat. Mají sytý pigment a dobře kryjí. Všechno ostatní už bude na vás.
 
2. způsob - Tisk na textil
S razítkovací technikou už to ani nemůže být jednodušší. Vyberte si z našeho sortimentu razítek, nebo si vyrobte vlastní razítka třeba z pěnové hmoty moosgummi. Díky své hustotě barvy Textil Art dobře k razítku přilnou a přenesou věrný obtisk. Případné nedostatky upravíte štětcem a nikdo se nic nedozví. 
Razítkovací techniku doporučujeme zejména ve chvílích, kdy byste rádi zabavili své děti. Budou nadšené a vy taky. 
 
 
3. způsob - Šablonování
Pokud se necítíte na malování jen tak z hlavy a rádi byste zkusili kromě razítek ještě něco dalšího, všemi deseti doporučujeme techniku šablonování. Z papíru nebo fólie vystřihněte nebo vyřízněte šablonu podle svého přání a přiložte k textilu. Pokud chcete mít jistotu, že bude šablona pěkně držet, můžete ji přilepit třeba kouskem lepící pásky. 
Pomocí štětce nebo tupovacích houbiček pak podle šablony nanášíte barvy jen tam, kde mají být. 
 
Ke svým tvořivým chvilkám používejte jen čistý a suchý textil a na konci uměleckého procesu nezapomeňte nové dílo zafixovat přežehlením po rubu. Jen tak vám váš nový výtvor bude dělat radost co nejdéle.