info@vytvorimsi.cz +420 603 707 020
Váš košík
je prázdný
Zobrazit kategorie

Podzimní tvoření s listím

Jedna z věcí, které na podzimu asi všichni milujeme, je pestrobarevné listí. Pohled na nádherně vybarvenou krajinu nebo ty drobné okamžiky, kdy nám spadané listy křupou pod nohama, je to, co dělá podzim podzimem. A kromě toho, kdo zvládne odolat a nenasbírat si krásné červené, žluté a oranžové listy s sebou domů do vázy? 

Pojďme si společně sepsat pár tipů, jak můžete to nasbírané listí využít při svých kreativních chvilkách. 

1. Dobře usušené listy vám mohou posloužit jako malířské plátno 
Pokud je list tak suchý, že vám skoro křupe v prstech, můžete jej dále dekorovat. Syté přírodní barvy můžete doplnit kontrastující bílou nebo černou barvou. S troškou zručnosti vykouzlíte na listu krásnou mandalu nebo něžnou krajku. Netroufáte-li si na složitější obrazce, pozdvihněte pomocí jemné linky samotný tvar listu - i taková maličkost udělá z obyčejného listu velmi dekorativní prvek. 

2. Nechte listy se rozzářit 
K podzimu neodmyslitelně patří světlo. Ať už se vám vybaví podzimní lampióny, svítící halloweenské dýně nebo kořeněné svíčky, kterými si doma děláme tu správnou podzimní atmosféru, všechno tohle je součástí podzimních dních. Během chvilky a prakticky bez žádné velké investice ozdobíte listím starý nevzhledný svícen nebo si z nevyužité sklenice rovnou uděláte další. Stačí listy přilepit na sklo, doplnit přírodním motouzem a celý interiér nebo terasu prosvítí nádherné žlutooranžové barvy. 

3. Dejte listům dlouhý život
Pokud se vám poštěstilo a našli jste listy s krásně vybarvenou texturou, nechte je žít dlouhým životem a udělejte si jejich obtisk do samotvrdnoucí hmoty. Tohle tvoření je superjednoduché a superefektní, navíc jej zvládnou i děti, takže doporučujeme na sobotní rodinné tvoření. Do rozválené samotvrdnoucí hmoty jen obtiskněte list, vykrojte podle tvaru a nechejte do druhého dne vytvrdnout. Nakonec můžete dekorovat barvami nebo lakem. Krásné vzory zaručí samozřejmě i obtisky kapradin a dalších přírodnin, jejichž tvar a texturu budete chtít zachovat. 

4.  Listům to sluší, když se třpytí 
A nemyslíme tím zrovna třpytící se kapky rosy. Máme na mysli pořádnou dávkou glitru. Pokud se nebojíte výrazného dekoru, dejte listu vrstvu třpytek. Po zaschnutí vám to pak doma bude hrát všemi barvami. 

A pokud je kombinace listí a třpytek přesně pro vás, máme ještě tajný tip: Podzimní atmosféru padajícího listí hrajícího všemi barvami si doma snadno vytvoříte pomocí glitrové fólie. Tu v nabídce máme taky v několika moderních barvách, včetně podzimní zlaté nebo bordó. Navíc má přilnávací vlastnosti, takže si můžete kousek podzimu nažehlit třeba na povlaky polštářků a mít tak doma svůj soukromý podzimní koutek. 
Přejeme vám krásný podzim a ať už budete tvořit cokoliv, nezapomeňte se nám přijít pochlubit na sociálních sítích. Zajímá nás to!